Opublikowano

II Wirtualne Targi Historyczne

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Wirtualnych Targach Historycznych organizowanych przez portal histmag.org 
 
Z tej okazji przygotowaliśmy rabat 10% na wybrane tytuły naszego Wydawnictwa.
Targi potrwają do 29 listopada.
 
Zachęcamy również do odwiedzin naszych aukcji na Allegro, gdzie możecie skorzystać z rabatów targowych i wygodnej możliwości wysyłki paczkomatem.
 
Przydatne linki:
 
 
 
Opublikowano

Nominacja do nagrody książki roku 2019!

Nasza książka “Archiwum teatru XIX wieku. Ludzie, dokumenty, historie” została nominowana do Nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych za najlepszą publikację książkową z zakresu wiedzy o dramacie, teatrze, widowiskach i innych sztukach performatywnych,  wydaną w roku 2019!

Opublikowano

Nawiązaliśmy współpracę z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego “Societas Vistulana” rozpoczęło współpracę z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, która powierzyła nam wydanie efektów badań w ramach grantu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Owocem tej współpracy jest publikacja “Inkluzja. Wybrane aspekty w teorii i praktyce pedagogicznej” pisana pod red. Joanny Aksman i Beaty Zinkiewicz.

 

 

Opublikowano

Promocja książki T. Graffa “Marcin Campius Wadowita”

19 marca 2019 r. (wtorek) o godzinie 17.30 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się promocja książki dr. Tomasza Graffa “Marcin Campius Wadowita (ok. 1567-1641). Duchowny i profesor Uniwersytetu Krakowskiego” wydanej przez Towarzystwo Naukowe “Societas Vistulana”. Organizatorzy spotkania oraz Autor serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych!

Opublikowano

Nagroda dla książki Macieja Zdanka

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Jury Nagrody im. Profesora Stefana Krzysztofa Kuczyńskiego za rok 2018 uhonorowało książkę Macieja Zdanka, “Uniwersytet Krakowski wobec własnej przeszłości w XV–XVI wieku”, wydaną przez Towarzystwo Naukowe “Societas Vistulana”, Pierwszą Nagrodą w kategorii: książki z zakresu źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii. Autorowi serdecznie gratulujemy!
Więcej informacji na temat tegorocznej edycji konkursu na stronie

Opublikowano

Jesteśmy na liście ministerialnej!

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego “Societas Vistulana” znalazło się na liście wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe ogłoszonej Komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 18 stycznia 2019 r. Znaleźliśmy się w grupie wydawnictw zakwalifikowanych do poziomu I listy (80 punktów).