JAK ZAMÓWIĆ

Zamówienia przyjmowane są ze strony www.vistulana.pl, wyjątkowo telefonicznie lub faksem (+48 12) 411-47-36. Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje pocztą elektroniczną automatycznie generowaną informację o przyjęciu zamówienia.

Wszystkie ceny podane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym tytule jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia. Wydawnictwo zastrzega sobie prawo do zmiany cen tytułów w każdym momencie.

Uwaga! Zamówienia na poszczególne numery 1-8 Quaestiones Medii Aevi Novae, prosimy składać klasycznie na stronie www.vistulana.pl, w UWAGACH podając zamawiane numery i ich ilość, a resztę pozostawiając bez zmian (należy pamiętać, że suma do zapłaty zostanie automatycznie skalkulowana dla jednego egzemplarza i nie jest to suma należna, chyba że zostanie zamówiony jeden egzemplarz), a w przypadku trudności drogą mailową dystrybucja@vistulana.pl (podając zamawiane numery, ilość, wybrany rodzaj przesyłki, dane adresowe).

REALIZACJA ZAMÓWIENIA

Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie. Wysyłka książek (realizacja zamówienia) odbywa się w terminie do 6 dni roboczych: od momentu złożenia zamówienia w przypadku wyboru opcji "płatne przy odbiorze" lub zaksięgowania wpłaty na koncie w przypadku przedpłaty (do tego należy dodać czas dostawy zależny od wybranego sposobu dostawy i możliwości przewoźnika). W przypadku niedostępności części tytułów objętych zamówieniem, klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania, anulowanie całości zamówienia). Na życzenie wystawiana jest faktura VAT. Klient może wycofać złożone zamówienie telefonicznie lub faksem (+48 12) 411-47-36 lub mailem: dystrybucja@vistulana.pl. Klient nie może anulować zamówienia, które zostało już wysłane.

FORMY PŁATNOŚCI

Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

Zamówienia krajowe:

  • zamówienia indywidualne - płatność przy odbiorze lub przedpłata przelewem na konto wydawnictwa
  • zamówienia instytucji i firm - płatność przelewem na konto lub przy odbiorze.

Zamówienia zagraniczne:

  • przedpłata przelewem na konto wydawnictwa

SPOSOBY I TERMINY DOSTARCZANIA TOWARU

Towar dostarczany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD Polska. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + czas dostawy (zależny od wybranego przez klienta sposobu dostawy oraz możliwości przewoźnika).

Zamówienia realizowane są trzy razy w tygodniu.

KOSZTY

Koszty dostawy pokrywa odbiorca. Dostawa towaru na terenie kraju odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu następujący sposób:

  • Przedpłata

Przesyłka kurierska DPD - 18 zł

  • Pobranie

Przesyłka kurierska DPD - 25 zł

Przy zamówieniu powyżej 199 zł przesyłka gratis. Realizowana za pośrednictwem Firmy Kurierskiej DPD.

Koszty dostawy za granicę ustalane są każdorazowo dla konkretnego zamówienia i przekazywane w odrębnej korespondencji mailowej.

ZWROT ZAKUPIONEGO TOWARU

Klient może bez podania przyczyny zrezygnować z zakupionego towaru w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia odebrania przesyłki. Od daty złożenia oświadczenia o rezygnacji z zakupionego towaru, kupujący ma następne 14 dni kalendarzowe na odesłanie towaru. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Płyty CD, płyty DVD, kasety MC muszą być zwracane w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu. Wydawnictwo gwarantuje zwrot kwoty równej cenie towaru. Pieniądze zostaną zwrócone następnego dnia roboczego po otrzymaniu towaru, przelewem bankowym na konto wskazane przez Klienta. Wydawnictwo nie zwraca kosztów odesłania towaru przez Klienta.

REKLAMACJE, UWAGI

Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady techniczne lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy, powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres: Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana, ul. Garczyńskiego 10/ 2, Kraków 31-524. Nie przyjmujemy reklamowanych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego, Wydawnictwo zwraca natychmiast po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć informację o przyczynach reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 2 dni roboczych od chwili ich wpłynięcia. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), nabywcy zwrócona zostanie równowartość ceny produktu.

Polski English